پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار آغاز دوره‌های توانمندسازی مشاغل گردشگری در مشهد یکشنبه 26 فروردین 1403 ساعت 15:34
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از آغاز پنج دوره تخصصی توانمندسازی مشاغل گردشگری در مشهد خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، یوسف بیدخوری امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ در مراسم افتتاحیه دوره تخصصی توانمندسازی مشاغل گردشگری گفت: آموزش و نرم‌افزارهای آموزشی باید بیشتر مورد توجه تاسیسات گردشگری قرار گیرد، چرا که زیرساخت و تجهیزات به تنهایی نمی‌تواند خدمات مطلوب و با کیفیت ارائه کند.


 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به اهمیت آموزش کارکنان حوزه گردشگری ادامه داد: اگر نیروها آموزش دیده باشند فعالیت و ارائه خدمت در حوزه گردشگری آسان است اما اگر آموزش ندیده‌ باشند با دشواری‌های زیادی روبرو خواهد شد.

بیدخوری با اشاره به سیاست‌گذاری انجام شده در زمینه آموزش گردشگری گفت: نگاه به موسسات آموزش گردشگری فقط ارائه مدرک نیست بلکه کاملا مهارتی است.

او تصریح کرد: با کمک انجمن حرفه‌ای موسسات آموزش گردشگری تقسیم بندی خوبی انجام شده تا در حوزه عملکردی گردشگری استان آموزش‌های تخصصی ارائه و افراد هر خدمتی که در حوزه گردشگری ارائه می‌کنند از مهارت کامل برخوردار باشند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به نیاز و ضرورت پنج دوره شامل دوره کیفیت خدمات، صرفه جویی مصرف انرژی، قوانین و مقررات بیمه و مالیات‌،  بازآموزی راهنمایان، تسهیلگری کسب و کارهای کوچک گردشگری  برنامه ریزی شده است.

بیدخوری تاکید کرد: این دوره‌ها به‌صورت رایگان برگزار و به شرکت کنندگان در این دوره‌ها گواهینامه پایان دوره اعطا خواهد شد.

همچنین علی‌اکبر احمدزاده رئیس گروه آموزش، بازاریابی و توسعه گردشگری خراسان رضوی گفت: تاسیسات گردشگری از برگزاری این دوره استقبال کرده و به طور یقین برگزاری این دوره‌های در ارتقای کیفیت خدمات گردشگری استان نقش بسزایی خواهد داشت.

او افزود: طی دو روز نخست دوره مدیریت کیفیت خدمات در تاسیسات گردشگری و صرفه جویی انرژی روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه در هتل پردیسان و سه دوره آموزشی دیگر شامل قوانین و مقررات بیمه و مالیات‌،  بازآموزی راهنمایان، تسهیلگری کسب و کارهای کوچک گردشگری روزهای ۲۷ و ۲۸ فروردین در هتل میثاق ملل برگزار می‌شود.

همچنین سید جعفر زراعتی رئیس انجمن حرفه‌ای موسسات آموزشی استان خراسان رضوی در ادامه گفت: آموزش زیربنای صنعت گردشگری است و استان خراسان رضوی با داشتن بیش از ۲ هزار تاسیسات گردشگری به آموزش‌های گردشگری بیشترین نیاز را دارد.

او افزود: آموزش زمینه اشتغال را فراهم می‌کند و با توجه به مهارت محور بودن کار و فعالیت در حوزه گردشگری، افرادی که مهارت‌های گردشگری را آموزش می‌بینند شاغل می‌شوند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403012602788
 
منبع:   تعداد بازدید : 241 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051