پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار کشورهای خلیج‌فارس و عراق مقصد صنایع دستی ایران هستند پنجشنبه 9 شهریور 1402 ساعت 8:10
مدیر کل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: میزان صادرات صنایع دستی در کشور ۳۰۰ میلیون دلار در سال است که عمده آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق صادر می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی محمد حسین عسکر پور در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی سنگ‌های قیمتی در تربت‌حیدریه با بیان این مطلب افزود: با در نظر گرفتن پتانسیل و ظرفیت‌های خوب چه به لحاظ نیروی انسانی ماهر و چه از حیث تنوع تولیدات در کشور، این رقم بسیار ناچیز است.
مدیر کل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: بر این اساس بنا داریم در برنامه هفتم توسعه، به دنبال طراحی زیست‌بوم صنایع‌دستی در راستای توسعه و ترویج این هنر در کشور باشیم.
عسکرپور تصریح کرد: این بدان معناست که باید چرخه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی را با توجه به وضعیت هنرمندان، صنعتگران و صادرکنندگان کامل کنیم تا هنرمندان بتوانند محصولات جدید و کارآمدی تولید و روانه بازار کنند.
او گفت: امیدواریم با طرح زیست بوم صنایع‌دستی زمینه رشد صادرات صنایع‌دستی در کشور محقق شود.
عسکرپور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود حدود ۵۲۰ هزار نفر هنرمند صنایع‌دستی در کشور که اکنون در ۲۹۹ رشته فعالیت دارند، افزود: توسعه پوشش بیمه‌ای و به خصوص بیمه تکمیلی از اقدامات دیگر حمایتی برای این عزیزان در دولت سیزدهم است.
مدیر کل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: زمینه استفاده هنرمندان از طرح بیمه روستایی و عشایری فراهم آمده و هم‌چنین در بحث بیمه تکمیلی با شرکت‌های مختلف بیمه‌گذار رایزنی و قیمت گرفتیم تا رقابتی نیز بین آنها فراهم آید.
هم‌چنین رضا ابراهیم‌نیا معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: به مناسبت هفته دولت نخستین نشست تخصصی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی استان در تربت‌حیدریه برگزار شد و در حاشیه آن نمایشگاهی از ‌نمونه کارهای هنرمندان صنایع دستی این خطه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.
او افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته نشست تخصصی با حضور ۴۰ هنرمند مطرح استان خراسان رضوی در تربت حیدریه به زودی تشکیل خواهد شد.
هم‌چنین علی محمدی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت‌حیدریه با بیان این‎که شرکت‌کنندگان در این نشست تخصصی از معاون عقیق این شهرستان بازدید کردند، گفت: در حال حاضر هزار و ۱۰۰ هنرمند صنایع‌دستی در این شهرستان شناسایی شده‌اند.
منبع:   تعداد بازدید : 265 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051