پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار نماینده منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی: زیارت عمیق‌ترین جریان فرهنگی کشور است یکشنبه 12 فروردین 1403 ساعت 12:18
نماینده منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: زیارت عمیق‌ترین جریان فرهنگی کشور است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، میثم ظهوریان ابوترابی امروز شنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ در بازدید از قرارگاه عملیاتی و ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: با وجود اهتمام جدی که رئیس‌جمهوری نسبت به مسئله زیارت دارند، تاکنون زیارت در اولویت نبوده است و اثر عینی بنامه هفتم را در لایحه بودجه می‌بینیم که ترجمه آن در دیگر قسمت‌ها نیز دیده می‌شود.

نماینده منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تخصیص بودجه‌ها هم عدم اولویت بودن زیارت دیده می‌شود.

او تصریح کرد: البته در مدیریت استان، زیارت جایگاه ویژه‌ای دارد و در صدر اولویت‌ برنامه‌های توسعه‌ای استان قرار دارد.

ظهوریان ابوترابی با اشاره به فعالیت‌ شبانه‌روزی قرارگاه عملیاتی مرکزی خدمات سفر زائرین خراسان رضوی گفت: خدمت به زائران توفیقی مضاعف است که نصیب خدمتگذاران این قرارگاه شده است.

زیارت عمیق‌ترین جریان فرهنگی کشور است

همچنین حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته در قرارگاه عملیاتی و ستاد اجرایی خدمات سفر استان ارائه کرد و گفت: چهار مرحله برای حضور زائران از جمله روزهای پایانی ماه شعبان و قبل از شروع ماه مبارک رمضان، روزهای پایانی سال و آغاز سال نو، شب‌های قدر و تعطیلات ۱۲ و ۱۳ فروردین پیش بینی و تمام ظرفیت برای خدمت‌رسانی بسیج شده است.

حجت الاسلام گنابادی نژاد با اشاره به ورود بیش از ۸ میلیون زائر و مسافر به استان طی دو موج سفر اظهار کرد: این حجم زائر و ماموریت در استان خراسان رضوی نیازمند پشتیبانی ملی است و باید توزیع اعتبارات و امکانات متناسب با حجم فعالیت و خدمت‌رسانی باشد. هم چنین در این جلسه کمیته‌های مختلف ستاد اجرایی خدمات سفر استان گزارشی از اقدامات انجام شده برای خدمت‌رسانی به زائران و مسافران گزارشی ارائه کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011101843
 
منبع:   تعداد بازدید : 134 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051