پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار عودت بیش از یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال وجه اضافی به زائران نوروزی در مشهد مقدس جمعه 24 فروردین 1403 ساعت 2:7
رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد مقدس گفت: بیش از یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال وجه اضافی دریافتی از زائران نوروزی در مشهد مقدس برگشت داده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی حسین امیرکلالی امروز سه‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: فعالیت قرارگاه عملیاتی ویژه نوروز ۱۴۰۳ و ماه مبارک رمضان و طرح تشدید نظارت از نیمه اسفند ماه آغاز و تا پایان تعطیلات عید سعید فطر از مراکز اقامتی و گردشگری انجام خواهد شد. 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد مقدس ادامه داد: در حوزه بازدیدهای نظارتی از هتل‌ها، مراکز اقامتی و گردشگری مشهد مقدس در بازه زمانی ۱۵ اسفند لغایت ۱۳ فروردین ماه مجموعا  ۲۷۵۹ بازدید توسط بازرسان منتخب از تشکل‌های گردشگری و میراث فرهنگی صورت گرفته است.

او تصریح کرد:در بررسی‌های انجام شده و  ۹۰ شکایت واصله به پایگاه‌های نظارتی و کانال‌های ارتباطی ۰۹۶۲۹ و تلفن ۳۷۰۴۵ - ۰۵۱ مستقر در قرار گاه عملیاتی خدمات سفر مشهد مقدس در مجموع مبلغ ۱۶۵میلیون و ۵۵۶هزار تومان  وجه دریافتی از زائر به حساب آنها برگشت شده و با واحدهای متخلف برخورد قانونی و تعزیراتی صورت پذیرفت.

امیرکلالی تصریح کرد: خوشبختانه با سازمان‌دهی خوبی که در مشهد مقدس و به خصوص اطراف حرم مطهر رضوی به‌عنوان کانون حضور زائران صورت پذیرفته است، چهار پایگاه ثابت رسیدگی به شکایت‌ها در پیرامون حرم مطهر به‌صورت شبانه روزی کار اعزام بازرسان و دریافت و رسیدگی به شکایات را پیگیری خواهند کرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد مقدس گفت: سامانه پنج رقمی تلفنی ۳۷۰۴۵ ویژه مشهد مقدس در کنار سامانه ملی ۰۹۶۲۹ به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی نیازهای زائران در حوزه‌های مختلف از جمله اسکان، بهداشت، حمل و نقل و شکایت‌های واصله بوده و به‌صورت متمرکز با حضور تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسان در خدمت زائران خواهند بود.

او یادآور شد: برابر مصوبات قرارگاه عملیاتی خدمات سفر مشهد مقدس با تشدید نظارت از مراکز عرضه خدمات به زائرین در قالب سازمان‌دهی ۴۵۰ بازرس از ۱۴ دستگاه نظارتی، شاهد انسجام و سازمان‌دهی بین دستگاه‌ها بوده و برای اولین بار با تمرکز بازرسی ها و ارتباط خوب بین دستگاهی شاهد کاهش تخلفات و افزایش نظارت‌ها و وحدت رویه در نظارت و بازرسی بوده‌ایم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011502187
 
منبع:   تعداد بازدید : 55 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051