پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زبرخان اعلام کرد میزبانیِ روزانه ۸هزار زائر و گردشگر در شهرستان زبرخان جمعه 24 فروردین 1403 ساعت 2:2
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زبرخان گفت: به طور متوسط در ایام نوروز روزانه پذیرای ۸هزار نفر زائر در قدمگاه رضوی و سایر اماکن زیارتی و گردشگری شهرستان بودیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، سعید عبدالهی امروز سه‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته امسال شاهد افزایش ۱۰درصدی مسافران و گردشگران و زائران نوروزی در شهرستان بودیم که همانند سایر شهرستان‌های خراسان رضوی با اخذ تدابیر و تصمیمات لازم در شهرستان زبرخان هم به استقبال از مسافران و زائران و گردشگران عزیز پرداختیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان زبرخان ادامه داد: به دلیل اتفاقات سال گذشته، امسال ایستگاه‌های استقبال از مسافران در منطقه مسجد اهل‌بیت و محور نیشابور به مشهد نداشتیم و فقط در مجتمع‌های خدمات رفاهی از مسافران نوروزی پذیرایی می‌شد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زبرخان زبرخان با بیان اینکه نیروهای هلال‌احمر در مجتمع خدمات رفاهی سیمرغ و نیروهای بهداشت در بقعه قدمگاه رضوی استقرار داشتند، تصریح کرد: حضور گردشگران و زائران در بقعه قدمگاه رضوی بیشتر از سایر مناطق است و قدمگاه یکی از شهرهای زیارتی استان است که بیشترین حجم مسافر و زائر را در ایام نوروز داشت.

او همچنین از تجهیز یک خانه معلم در شهر درود خبر داد و گفت: بعد از قدمگاه رضوی بیشترین تعداد مسافران را به دلیل طبیعت و آبشار معروف در شهر درود داریم.

عبدالهی با اشاره به فعالیت ۶ واحد اقامتی در شهرستان زبرخان اظهار کرد: بوتیک هتل شهر خرو، دو بوم‌گردی در شهر درود، یک بوم گردی در روستای دانه کاشفیه، دو خانه مسافر در شهر درود و خرو نیز از جمله واحدهای اقامتی دارای مجوز از  میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان هستند.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زبرخان گفت: خوشبختانه طی این مدت رضایت‌مندی مسافران و زائران را در این مناطق داشتیم، همچنین به طور میانگین روزانه در ستاد اسکان فرهنگیان ۷۰ تا ۸۰ نفر و زائرسراها نیز ۱۰۰ نفر اقامت دارند.

او با بیان اینکه به طور میانگین هر شب تا ۲۵۰ نفر در واحدهای اقامتی و زائرسراها و ستاد اسکان فرهنگیان شهرستان اسکان داشته‌اند، افزود: در مجموع واحدهای اقامتی زیر نظر میراث فرهنگی و سایر اماکن شهرستان ظرفیت پذیرش ۷۰۰ تا ۸۰۰ را دارند.

عبدالهی همچنین از پیش‌بینی اماکن اضطراری برای اسکان مسافران و زائران خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته امسال شاهد افزایش ۱۰ درصدی مسافران و گردشگران و زائران در شهرستان بودیم.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زبرخان با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر و افزایش تعداد مسافران در شهرستان گفت: تمامی اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان همچنان برای پذیرایی از مسافران در آماده‌باش هستند.

او گفت: شهرستان زبرخان دارای ۴۰ آثار تاریخی، طبیعی و میراث ناملموس ثبت شده در فهرست آثار ملی است که بقعه قدمگاه رضوی، کاروانسرای شاه‌عباسی، دو امامزاده در شهر اسحاق‌آباد جزو آثار شاخص هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011402159
 
منبع:   تعداد بازدید : 43 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051