پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار نماینده منتخب مردم شهرستان درگز در مجلس شورای اسلامی: درگز خاستگاه تمدن باستانی اشکانیان و گرانیگاه گردشگری خراسان است جمعه 24 فروردین 1403 ساعت 2:18
نماینده منتخب مردم شهرستان درگز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه تاریخی، تمدنی و شرایط آب و هوایی درگز گفت: این شهرستان با توجه به این شرایط می‌تواند گرانیگاه گردشگری خراسان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حسین محمدزاده امروز پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ با حضور در قرارگاه عملیاتی مرکزی و ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار کرد: درگز خاستگاه تمدن بزرگ اشکانیان در کشور بوده که دارای ظرفیت‌های تاریخی قابل توجه است و به لحاظ آثاری که از آن دوران برجای مانده می‌تواند مقصد گردشگران بین‌المللی باشد.

نماینده منتخب مردم شهرستان درگز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به گوناگونی اقلیم و شرایط آب و هوایی خاص و ظرفیت‌های آبی که شهرستان درگز دارد، هم‌چنین نقاط بکر، مناظر بدیع و شرایط آب و هوایی بسیار متفاوت جذابیت‌های بالایی برای سفر این شهرستان ایجاد کرده است.

او گفت: به دلیل صعوبت مسیر و دسترسی‌هایی که در حال حاضر دچار اختلال است، هم چنین به دلیل معرفی نکردن صحیح و جامع این ظرفیت در کشور انگیزه‌های لازم برای سفر مردم به این شهرستان کمتر است.

محمدزاده ادامه داد: آثار باستانی درگز در نوع خود بی‌نظیر و به لحاظ آبادانی در شرق کشور منحصر به فرد است اگر این شرایط سفر به این شهرستان تسهیل شود، می‌توان به عنوان گرانیگاه گردشگری روی آن حساب کرد.

سفر با انگیزه زیارت و گردشگری

نماینده منتخب مردم شهرستان درگز در مجلس شورای اسلامی با اشاره اهمیت مدیریت سفرها به مشهد مقدس اظهار کرد: یکی از مقاصد بزرگ سفر در کشور استان خراسان رضوی و شهر مشهد مقدس است و این سفر با دو انگیزه زیارت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) و گردشگری انجام می‌شود.

او به نقش قرارگاه عملیاتی مرکزی و ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی تصریح کرد: سفر نوروزی فرآیندی است که چند میلیون نفر در مشهد حضور پیدا می‌کنند و نظم بخشی به این حضور حائز اهمیت است،

محمدزاده افزود: در سال اخیر با مجموعه فعالیت و مساعی این ستاد شرایط ایده آل و خوبی فراهم شده است.

نماینده منتخب مردم شهرستان درگز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به سهم خودم لازم می‌دانم از زحمات این مجموعه تشکر کنم چون این اتفاق اقتصادی است که تمام مردم ما در آن شریک هستند.

درگز خاستگاه تمدن باستانی اشکانیان و گرانیگاه گردشگری خراسان است

بندیان درگز یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی و تمدنی خراسان و ایران

همچنین در این جلسه سید جواد موسوی مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی بر ضرورت سامان‌دهی مسیر سایت موزه بندیان درگز تاکید کرد و گفت: بندیان درگز یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی و تمدنی خراسان و ایران است.

او با اشاره به حضور هیئت کارشناسی در این محل اظهار کرد: هفته گذشته مهدی رهبر یکی از خبرگان حوزه باستان‌شناسی کشور را دعوت کردیم و از حضور او بهره‌مند شدیم، به زودی نشستی کارشناسی در این زمینه برگزار خواهد شد.

مجتبی بزم‌آرا فرماندار شهرستان درگز نیز که به صورت ویدئو کنفرانس در این جلسه شرکت کرده بود، گزارشی از ستاد خدمات سفر این شهرستان و اقدامات انجام شده برای میزبانی از مسافران ارائه کرد.

درگز خاستگاه تمدن باستانی اشکانیان و گرانیگاه گردشگری خراسان است

هماهنگی بین ۶۸ دستگاه و ارگان عضو ستاد

سید مسعود منتجبی مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گزارشی از اقدامات انجام شده برای میزبانی شایسته از زائران و مسافران نوروزی و ماه مبارک رمضان ارائه کرد و گفت: عملیات خدمات رسانی به زائران با برگزاری مانور خدمت رسانی از ۱۵ اسفند آغاز شده و تا بعد از تعطیلات عید سعید فطر ادامه دارد، طی این مدت نیز ستاد به صورت شبانه‌روزی فعال بوده است.

او افزود: این دبیرخانه هماهنگی و ابلاغ سیاست‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی کشور و استان را به ۶۸ دستگاه و ارگان عضو ستاد انجام می‌دهد.

منتجبی به برگزاری مستمر جلسات برنامه‌ریزی و نظارت اشاره و تصریح کرد: به تعداد ۱۹۰ جلسه در استان شامل چهار جلسه ستاد استانی، ۷۰ جلسه کمیته‌های تخصصی و ۱۱۸ جلسه در ستادهای شهرستان برگزار شده است.

مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی امسال سفر به خراسان رضوی و مشهد توزیع شده است، ادامه داد: سفر به مشهد از قبل ماه مبارک رمضان آغاز شد.

او با اشاره به موج ورود مسافران به مشهد در روزهای پایانی و تحویل سال و شب‌های قدر اظهار کرد: با توجه به توزیع سفر و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با وجود این‌که رتبه اول کشور از نظر ورود زائران و اشتغال واحدهای رسمی را داشتیم اما در حوزه اقامت مشکلی در اسکان زائران نداشتیم.

منتجبی گفت: ۵۸ بازارچه صنایع دستی در شهرستان‌های خراسان رضوی راه اندازی شده و تاکنون ۴۱۰هزار نفر در این مدت بازدید داشته‌اند.

همچنین حسین محمد زاده نماینده منتخب مردم شهرستان درگز از مرکز مدیریت راه‌های خراسان رضوی بازدید کرد.

درگز خاستگاه تمدن باستانی اشکانیان و گرانیگاه گردشگری خراسان است

انتهای پیام/

کد خبر 1403011602270
 
منبع:   تعداد بازدید : 55 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051