پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار افزایش ۵۵درصدی بازدید گردشگران نوروزی از موزه مردم‌شناسی تربت جام جمعه 24 فروردین 1403 ساعت 2:46
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تربت‌جام از افزایش ۵۵درصدی بازدید گردشگران نوروزی از موزه مردم‌شناسی این شهرستان خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، فرامرز صابرمقدم امروز سه‌شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: موزه مردم‌شناسی واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی رباط جام با وجود فضاها و غرفه‌های متنوع کلکسیونی از ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی منطقه تربت جام را به نمایش گذاشته و مکانی برای آشنایی با فرهنگ ارزشمند قدیمی این محسوب می‌شود.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تربت‌جام ادامه داد: در این موزه غرفه‌های نوازندگان سنتی، کارگاه ساخت دوتار و نمایش سازهای منطقه، غرفه فرت‌بافی، قالی و قالیچه‌بافی، بافت گلیم، عطاری و گیاهان دارویی، چادر عشایر، بازی‌ها و حرکات آیینی، نحوه معیشت و پخت نان، رنگرزی سنتی، سفال‌گری و میراث کشاورزی به نمایش گذاشته شده است.

او یادآور شد: با آغاز فعالیت‌های نوروزی ستاد اجرایی خدمات سفر، بیشتر گروه‌های دانش آموزی و با آغاز تعطیلات نوروزی مسافران و گردشگران از غرفه‌های موزه بازدید کردند.

شهرستان تربت جام با وجود آثار و ابنیه تاریخی، مناطق طبیعی و کوهستانی و هنرهای سنتی یکی از قطب‌های مهم گردشگری شرق خراسان محسوب می‌شود که مهم‌تریت آثار این شهرستان شامل مجموعه تاریخی شیخ احمد جام، مسجد و مزار خواجه عزیزالله، مجموعه تاریخی لنگر و روستاهای کوهستانی بزد (کانون فرت بافی خراسان رضوی)، ابدال آباد و رونج  است.

افزایش ۵۵درصدی بازدید گردشگران نوروزی از موزه مردم‌شناسی تربت جام

انتهای پیام/

کد خبر 1403012102553

منبع:   تعداد بازدید : 99 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051