پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار معاون حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت خراسان رضوی اعلام کرد: معرفی ۵۱ تاکسی درون شهری متخلف به تعزیرات حکومتی خراسان رضوی پنجشنبه 16 فروردین 1403 ساعت 11:12
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت خراسان رضوی از معرفی ۵۱ تاکسی درون شهری به تعزیرات حکومتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، بخشعلی بیاتی قله‌زو با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح نظارتی ایام پایانی سال ۱۴۰۲ و نوروز ۱۴۰۳ از ۱۵ اسفند تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ در گشت مشترک با سازمان تاکسی رانی مشهد، بازرسان اداره کل صمت خراسان رضوی در مجموع از تعداد ۴۲۰ تاکسی در سطح شهر اعم از تاکسی بیسیم، خطی و ویژه راه آهن، فرودگاه و پایانه مسافربری مورد بازدید مشترک با بازرسان تاکسی رانی انجام شده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت خراسان رضوی ادامه داد: در این مدت تعداد ۵۱ تاکسی به علت تخلفات گرانفروشی و استفاده نکردن از تاکسی‌متر به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند و هم‌چنین به صورت مشترک با بازرسان سازمان تاکسی‌رانی مشهد  تعداد ۸ تاکسی به علت تکرار و اسرار به انجام تخلف به پارکینگ هدایت شده اند. 

او افزود: سازمان تاکسی‌رانی مشهد یکی از اعضای فعال کمیته نظارت و بازرسی خدمات سفر مشهد است و تعداد ۸ مرکز ثابت و هم‌چنین مراکز سیار خودرویی و موتوری برای دریافت و رسیدگی به شکایات ویژه تاکسی در سطح شهر مشهد ایجاد کرده است.

بیاتی قله‌زو تصریح کرد: در این مدت تعداد ۶۴ گزارش مردمی از مجاوران و زائران دریافت شده و از ابتدای طرح نظارتی تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ تعداد ۵۹۷۱ مورد اعمال قانون به علت عدم رعایت نرخ مصوب، استفاده نکردن از تاکسی‌متر، امتناع از حمل مسافر، کم کاری و غیبت، رعایت نکردن شئونات اخلاقی و اجتماعی و غیره برای تاکسی های متخلف برابر ضوابط و مقررات سازمان تاکسی‌رانی اقدام کرده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت خراسان رضوی گفت: در مجموع ۹۱ تاکسی به پارکینگ منتقل شده که در ۸ مورد به صورت مشترک با بازرسان اداره کل صمت خراسان بوده است.

او یادآور شد: شهروندان و زائران در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه تاکسی، به سامانه ۱۳۷ شهرداری مشهد و یا از طریق تلفن ۱۲۴ اطلاع رسانی کرده تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011402108
 
منبع:   تعداد بازدید : 162 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051