پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهارمین جشنواره ریواس و سبزی‌های بومی در شهرستان کوهسرخ خراسان رضوی برگزار می‌شود یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 ساعت 15:1
مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کوهسرخ گفت: چهارمین جشنواره ریواس و سبزی‌های بومی با حضور تولیدکنندگان این محصول با ارزش و محصولات صنایع دستی، سوغات، غذاهای محلی و ... در این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، رضا ربیعی با اعلام این خبر افزود: این جشنواره روز جمعه ۳۱ فروردین از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در شهر ریوش برگزار می‌شود.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کوهسرخ ادامه داد: این جشنواره به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر ریوش و همکاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اجرای برنامه‌های فرهنگی شاد و مفرح برگزار خواهد شد. 

او تصریح کرد: شروع برداشت محصول ریواس از اواخر فرودین ماه تا نیمه اردیبهشت ماه است که بعد از پایان ماه مبارک رمضان امسال و با توجه به بارندگی‌های اخیر بهترین زمان برای برگزاری جشنواره انتخاب شده است.

ربیعی درباره برنامه‌های این جشنواره گفت: برنامه‌های فرهنگی این جشنواره شامل مراسم آیینی و سنتی، چوب بازی، موسیقی محلی، نمایش طنز و ... است. با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری و تولید محصولات متنوع کشاورزی و باغی در این شهرستان اظهار کرد: در این جشنواره علاوه بر ریواس سبزی‌های بومی و محلی، آش کوریا و زِزِ، لبنیات، خشکبار، صنایع دستی، نان و فتیر و... عرضه می‌شود.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کوهسرخ افزود: رادیو خراسان از ساعت ۱۸:۴۵ تا ۲۰ به‌صورت زنده برنامه پخش خواهد کرد. 

او با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره‌ها و رویدادهای گردشگری به نوعی معرف وجود فرهنگ و رفتار و آداب و رسوم خاص در مناطق مختلف است که به‌دلیل قدمت تاریخی و ارزش فرهنگی برای گردشگران از اهمیت خاصی برخوردار است و برگزاری این چنین برنامه‌ها باعث رشد، توسعه و فرهنگ سازی جوامع محلی و ایجاد بستر مناسب برای برگزاری جشنواره و رویدادها و فعالیت های فرهنگی، گردشگری و ... نیز می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403013003046

برچسب‌ها

  •  
 
منبع:   تعداد بازدید : 208 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051