پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار معاون گردشگری خراسان رضوی عنوان کرد اقامت بیش از ۶میلیون زائر و مسافر نوروزی در مشهد جمعه 24 فروردین 1403 ساعت 1:54
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: در روزهای پایانی سال گذشته و ایام نوروز ۱۴۰۳ بیش از ۶میلیون زائر و مسافر در مشهد اقامت داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، یوسف بیدخوری امروز سه‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر در خصوص میزان اقامت ثبت شده در واحدهای اقامتی خراسان رضوی از ابتدای طرح نوروزی اظهار کرد: از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته تا پایان ۱۳ فروردین ماه بیش از ۶میلیون و ۵۸۰هزار اقامت در خراسان رضوی و بیش از ۶ میلیون و ۱۴۰ هزار اقامت در مشهد ثبت شده است.

مسئول کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ادامه داد: در این بازه زمانی بیش از ۲میلیون و ۸۰هزار نفر در واحدهای اقامتی رسمی اسکان داشته‌اند که میانگین اشغال واحدهای اقامتی رسمی در مشهد را به ۵۶درصد رساند. همچنین بیش از ۳میلیون و ۷۰۰هزار نفر در واحدهای اقامتی موقت و بیش از ۳۵۰ هزار نفر در واحدهای اقامتی اضطراری اسکان داشته‌اند. در مجموع میانگین اشغال تمام واحدهای اقامتی در مشهد به ۴۱درصد و در خراسان رضوی به ۳۹ درصد رسیده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در خصوص میزان اقامت ثبت شده در روز ۱۳ فروردین ماه در مشهد گفت: روز گذشته اشغال واحدهای اقامتی رسمی در مشهد با بیش از ۷۵هزار نفر اقامت به ۵۲درصد، واحدهای موقت با بیش از ۹۳هزار نفر اقامت به ۴۰درصد و واحدهای اضطراری با ۱۱هزار نفر اقامت به ۲۷درصد رسید. در مجموع در روز ۱۳ فروردین ماه بیش از ۱۸۰هزار نفر اقامت در مشهد به ثبت رسیده که ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی مشهد را به ۳۴درصد رساند.

بیدخوری با اشاره به میزان اشغال تمام واحدهای اقامتی رسمی در مشهد به تکفیک در روز ۱۳ فروردین تصریح کرد: ظرفیت اشغال هتل و متل‌ها ۵۷درصد، هتل‌آپارتمان ۵۸درصد، مهمانپذیر ۵۰درصد، خانه‌های مسافر دارای مجوز ۵۹درصد، اقامتگاه بوم‌گردی ۳۶درصد و زائرسراهای تحت پوشش گردشگری ۵۶ درصد بود.

 

انتهای پیام/

کد خبر 1403011402124
 
منبع:   تعداد بازدید : 45 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051