پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار ورود بیش از ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر به خراسان رضوی یکشنبه 12 فروردین 1403 ساعت 16:8
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به موج سوم سفر به مشهد مقدس از ورود بیش از ۹ میلیون و ۲۸۱ هزار نفر زائر به استان و مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد امروز یکشنبه ۱۲ فروردین۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود:: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۱ فروردین ماه جاری مجموعا ۹ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۸۹۰ نفر به استان خراسان رضوی و مشهد سفر کرده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بیشتر آمار ورود مسافر به تعداد ۷ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۴۵۵ نفر با وسایل حمل و نقل شخصی به استان و مشهد سفر کرده‎‌اند.

ورود بیش از ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر به خراسان رضوی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد افزود: هم‎چنین تعداد ۶۷۵ هزار و ۴۵۶ نفر از طریق حمل و نقل جاده‌ای، ۴۸۷ هزار و ۶۲۰ نفر از طریق راه‌آهن، ۲۷۳ هزار و ۳۵۹ نفر از طریق فرودگاه در این ایام به استان و مشهد الرضا (ع) مشرف شده‌اند.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی یادآور شد: با توجه به این که برخی از زائران برای حضور در مراسم شب‌های قدر حرم مطهر رضوی به مشهد می‌آیند، موج سوم سفر به  استان خراسان رضوی و مشهد آغاز شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد با بیان این که در استان خراسان رضوی پیش‌بینی‌های لازم برای اقامت زائران در بخش رسمی، موقت و اضطراری انجام شده است، گفت: میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی افزایش یافته و طی شبانه روز گذشته در واحدهای اقامتی رسمی مشهد ۶۰ درصد، واحدهای موقت ۶۰ درصد، واحدهای اضطراری ۴۳ درصد بوده است.

او گفت: هم‌چنین میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی در استان ۶۲ درصد و میانگین ضریب اشغال واحدهای موقت ۶۰ درصد و اضطراری ۴۳ درصد بوده است که براساس این آمار هنوز ظرفیت برای پذیرش زائر و مسافر در مراکز اقامتی رسمی، موقت و اضطراری استان و مشهد وجود دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011201946
 
منبع:   تعداد بازدید : 124 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051