پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار در طرح نوروزی ۱۴۰۳ ثبت شد جابه‌جایی بیش از ۹۰۱هزار نفر توسط ناوگان عمومی خراسان رضوی جمعه 24 فروردین 1403 ساعت 2:23
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از جابه‌جایی بیش از ۹۰۱هزار نفر توسط ناوگان عمومی خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش میراث آریا،‌ جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در ایام طرح نوروزی ۱۴۰۳ از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین سال جاری ، ۹۰۱هزار و ۵۴۲ نفر توسط ناوگان عمومی بین شهری با بیش از ۵۷هزار و ۸۴۴ سفر جاده‌ای جابه‌جا شدند.

شهامت اظهار کرد: بیشترین حجم سفرهای برون استانی ناوگان اتوبوسی خراسان رضوی در بازه یاد شده به استان‌های تهران، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، اصفهان و مازندران بوده است که با توجه به حجم سفرها، رتبه اول به لحاظ عملکرد ناوگان عمومی به استان خراسان رضوی تعلق گرفته است.

او افزود: با توجه به پیش‌فروش گسترده بلیط و استقرار تیم‌های نظارتی با مشارکت تشکل‌های صنفی، بهبود عملکرد و پاسخگویی شرکت‌های مسافربری به زائرین در پایانه‌های مسافربری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و آمادگی برای سفرهای عید سعید فطر با بکارگیری تمام ظرفیت ناوگان عمومی فعال و ناوگان کمکی از جمله موارد ضروری در طی هفته پیش رو است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی ضمن قدردانی از رانندگان ناوگان عمومی و شرکت‌های مسافربری به دلیل ارتقا ایمنی سفرهای نوروزی، دو عامل مهم و ضروری جهت توجه ویژه به بهبود ایمنی راه‌ها و توسعه شبکه جاده‌ای استان در کنار دیگر طرح‌های کلان توسعه‌ای حمل و نقل ریلی و هوایی استان را تشریح و افزود: سهم ۹۴درصد حمل و نقل جاده‌ای ۸۹درصد خودرو شخصی، ۵درصد حمل و نقل عمومی جاده‌ای درکنار ۴درصد حمل و نقل ریلی و ۲درصد حمل و نقل هوایی و همچنین رشد بیش از ۱۱ درصدی سالیانه ترافیک جاده‌ای استان خراسان رضوی، دو عامل مهم ضرورت ارتقا ایمنی راه‌های استان است.

شهامت ضمن بیان اهمیت رفع تمامی نقاط حادثه خیز راه‌ها طی سال جاری و لزوم تامین منابع مورد نیاز، به نوسازی بخش مهمی از 6هزار دستگاه ناوگان مسافربری سواری کرایه، مینی بوس و اتوبوس فعال استان نیز تاکید کرد.

گفتنی است استان خراسان رضوی با جابه‌جایی بیش از ۲۲ میلیون مسافر با ناوگان عمومی جاده‌ای طی سال ۱۴۰۲ رتبه اول جابه‌جایی مسافر را در کشور کسب کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011602293
 
منبع:   تعداد بازدید : 60 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051