پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار ۱۵هزار گردشگر از جاذبه‌های «شهرستان بجستان» خراسان رضوی دیدن کردند شنبه 11 فروردین 1403 ساعت 17:5
فرماندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بجستان گفت: بیش از ۱۵هزار گردشگر در تعطیلات نوروزی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان شامل «کاروانسراهای شهرستان از جمله رباط جهانی فخرآباد، صومعه و بافت تاریخی روستای مزار، مسجد جامع و بافت تاریخی شهر بجستان، روستای تاریخی جزین و سایر جاذبه های این شهرستان» بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حسن حیدری امروز شنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: ورود حدود ۵هزار خودرو به شهر بجستان  از ۲۵ اسفند تا یازدهم فروردین ماه ثبت شده و در مجموع ۱۸ فقره تصادف در این شهرستان به وقوع پیوسته است.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بجستان ادامه داد: در این مدت ۲هزار  هموطن در اقامتگاه‌های رسمی شامل، میهمانپذیرها، بوم‌گردی‌ها و خانه مسافرها و چندین مدرسه مجهز برای اسکان در قالب ستاد اسکان فرهنگیان، در مدارس و پارک‌ها اقامت کردند.

او تصریح کرد: استقبال از نوروز با همکاری دستگاهای اجرایی ستاد خدمات سفر، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با برپایی ایستگاه‌های استقبال از مسافران در ورودی‌های شهرستان شامل کمپ روستای سریده به‌عنوان دروازه جنوبی ورودی خراسان رضوی، ایستگاه سردق و ایستگاه یونسی از  ۲۵ اسفندماه آغاز شده است.

حیدری گفت: دستگاه‌هایی مانند میراث فرهنگی، هلال احمر، شبکه بهداشت، راهداری، پلیس راهور و مجموعه‌های متولی عفاف و حجاب، به‌همراه غرفه‌های عرضه تولیدات صنایع دستی هنرمندان و سوغات و محصولات بومی محلی در قالب بیش از ۱۶ غرفه در  آنها مستقر شده و به گردشگران و مسافران ورودی  به شهرستان واستان خراسان رضوی خدمت‌رسانی می‌کنند.

فرماندار بجستان ادامه داد: همچنین در این مدت نزدیک به هزار مورد نظارت بر تاسیسات گردشگری، رستوران ها و صنوف شهرستان بجستان انجام شده است و هم‌چنین اکنون پنج آبادی شهرستان، روستای هدف گردشگری شناخته شده و ییلاقی و گردشگرپذیر هستند.

او یادآور شد: ستاد خدمات سفر شهرستان بجستان برای ارائه خدمات به مسافران و مجاوران آقا علی ابن موسی الرضا(ع) در دروازه ورودی خراسان رضوی شهرستان بجستان از آمادگی کامل برخوردار است. بجستان در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از جنوب مشهد قرار دارد.

شهرستان بجستان جنوبی‌ترین شهرستان در مسیر حرکت به سمت مشهد است و منطقه تفرجگاهی برخوردار از جاذبه‌های طبیعی کوهستانی، چشم‌اندازهای سرسبز، سدبتنی زیبای سریده، کویر زیبا و غارهای دیدنی و هوای مطبوع است.

۱۵هزار گردشگر از جاذبه‌های «شهرستان بجستان» خراسان رضوی دیدن کردند

انتهای پیام/

کد خبر 1403011101806
 
منبع:   تعداد بازدید : 110 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051