پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس: جشن نوروزگاه فرصت وحدت و همدلی مردم مبتنی بر فرهنگ ایرانی است چهار شنبه 8 فروردین 1403 ساعت 16:36
نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات برگزاری جشن نوروزگاه در تربت حیدریه را فرصت وحدت و همدلی مردم مبتنی بر فرهنگ ایرانی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، محسن زنگنه با اعلام این خبر افزود: جشن نوروزگاه موجب شادی و نشاط مردم می‌شود و احیای آداب و سنن ملی و محلی مرتبط با نوروز، آشنایی نسل جدید با فرهنگ غنی نیاکان و نیز جذب گردشگر از جمله کارکردهای جشن نوروزگاه است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس تصریح کرد: نوروزگاه تربت حیدریه در تقویم گردشگری استان گنجانده شده و امسال با توجه به ماه مبارک رمضان متناسب با ماه مبارک رمضان برنامه ها تغییر کرد.
او گفت: در این آیین بسیاری از بازی های بومی محلی و غذاهای سنتی تربت حیدریه عرضه و به نمایش گذاشته شد و بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا از حاضران با ضیافت افطار پذیرایی شد.

زنگنه یادآور شد: شهرستان تربت حیدریه به عنوان معبر مهم گردشگری شرق کشور حدود ۴۰۰ اثر تاریخی و جاذبه گردشگری دارد که ۹۰ مورد آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس افزود: مسافران و زائران استان‌های جنوبی و جنوب شرقی کشور همچون بندرعباس، اصفهان، فارس، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی برای گذر به مشهد مقدس باید از تربت‌حیدریه عبور کنند از این رو جاذبه‌های گردشگری این شهرستان هم‌چون مجموعه فرهنگی تاریخی قطب‌الدین حیدر و رباط طبسی با استقبال گردشگران مواجه است.

همچنین علی محمدی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه گفت: این شهرستان در فاصله حدود ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد قرار دارد و با توجه به فعالیت ۱۳ اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان، مسافران در مسیر رفت و برگشت مشهد می‌توانند در این شهرستان اقامت داشته باشند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010801294
 
منبع:   تعداد بازدید : 102 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051