پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار برپایی نمایشگاه نوروزی صنایع‌دستی در سایت موزه بندیان شهرستان درگز یکشنبه 5 فروردین 1403 ساعت 16:50
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درگز گفت: هم‌زمان با ایام نوروز ۱۴۰۳ آثار هنرمندان درگزی در قالب نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در محل سایت موزه بندیان برپا و توسط فرماندار و رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی محمد شیخ امروز یکشنبه پنجم فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود:  این نمایشگاه عصر از دوم فروردین آغاز و تا ۱۲ فروردین در محل سایت موزه بندیان درگز از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۸ پذیرای میهمانان، مسافران و گردشگران نوروزی است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درگز ادامه داد: این نمایشگاه در مساحتی بیش از ۴۸ متر مربع و دربردارنده شش غرفه است و آثار و صنایع دستی هنرمندان درگزی به نمایش گذاشته شده است.

شیخ تصریح کرد: آثار نمایشگاه شامل لباس محلی، گلیم، جاجیم، فرت بافی، تابلو فرش و سایر دسبافته‌های سنتی و هم‌چنین سفال، سرامیک، دست‌سازه‌های چرمی، چوب(منبت و خراطی)، شمع و عروسک و ... است.

او اظهار کرد: ۸۰ درصد هنرمندان صنایع دستی شهرستان درگز که موفق به دریافت گواهی مهارت صنایع دستی از اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شده‌اند بانوان هستند که فعالانه در نمایشگاه‌های سطح شهرستان و استان با ارائه آثار مشارکت دارند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درگز گفت: سایت موزه بندیان در دو کیلومتری شمال غرب شهر درگز و شهرستان درگز نیز در ۲۵۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

برپایی نمایشگاه نوروزی صنایع‌دستی در سایت موزه بندیان شهرستان درگز

انتهای پیام/

کد خبر 1403010500802
 
منبع:   تعداد بازدید : 53 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051