پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار معاون گردشگری استان: ۱۹۱۱ بازرسی از مراکز اقامتی و پذیرایی خراسان رضوی انجام شد شنبه 4 فروردین 1403 ساعت 16:49
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از انجام ۱۹۱۱ بازرسی از مراکز اقامتی و پذیرایی خراسان رضوی ویژه نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

 

به گزارش  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، یوسف بیدخوری با اعلام این خبر افزود: این بازدیدها از ۱۵ اسفند ماه قبل تا پایان روز سوم فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام شده است.

مسئول کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ادامه داد: تعداد ۱۶۵ بازرس در سطح استان بازدیدهای نظارتی را به صورت انفرادی و تلفیقی با دیگر دستگاه‌های نظارتی از جمله صمت، تعزیرات حکومتی، نظارت بر اماکن عمومی، بهداشت و  دامپزشکی انجام می‌شود.

بیدخوری افزود: این بازدیدها شامل ۵۹۶ بازدید از هتل، ۱۸۰ بازدید هتل آپارتمان، ۴۷۴ مورد مهمانپذیر، ۴۸۵ خانه مسافر، ۵۰ مورد واحد پذیرایی بین راهی، یک مورد مجتمع گردشگری، یک مورد اردوگاه و محوطه گردشگری، یک مورد سفره‌خانه، ۱۱۸ مورد اقامتگاه بوم‌گردی و سنتی، چهار مورد محیط گردشگری روستایی و عشایری و یک مورد نیز واحد پذیرایی در فرودگاه بازرسی نظارتی انجام شده که ۱۶۶۶ مورد مربوط به مراکز اقامتی و پذیرایی شهرستان مشهد و ۲۴۵ مورد مربوط به مراکز اقامتی و پذیرایی سایر شهرستان‌های استان بوده است.

۱۹۱۱ بازرسی از مراکز اقامتی و پذیرایی خراسان رضوی انجام شد

مسئول کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با بیان این‌که بعد از هر بازدید اقدامات نظارتی متناسب در مورد واحدهای متخلف انجام می‌شود، تصریح کرد: در همین دوره زمانی برای ۲۴۰ مورد تذکر، ۴۸ مورد اخطار و یک مورد درخواست پلمب صادر شده است.

او یادآور شد: بیشترین تذکر و اخطار صادر شده با ۱۹۷ تذکر و ۳۴ اخطار مورد مربوط به خانه مسافرها بوده است.

بیدخوری گفت: زائران و مسافران برای دریافت اطلاعات و راهنمایی در زمینه گردشگری، اسکان یا شکایت از خدمات دریافتی از مراکز اقامتی و پذیرایی و دیگر خدمات سفر با شماره تلفن ۰۹۶۲۹  رسیدگی به شکایات ستاد مرکزی خدمات سفر کشور و شماره تلفن استانی ۳۷۰۴۵ -۰۵۱ تماس بگیرند.

مسئول کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی افزود: بلافاصله بعد از دریافت شکایت، فرآیند رسیدگی آغاز و اولویت رسیدگی با برگشت مبالغ اضافه دریافتی از زائران است که تاکنون مبلغ ۱۲۶میلیون و ۷۵۰هزار ریال برگشت داده شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010400621
 
منبع:   تعداد بازدید : 89 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051