پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات در باغ ـ موزه آرامگاه نادرشاه افشار شنبه 4 فروردین 1403 ساعت 17:37
مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی آرامگاه نادرشاه افشار گفت: هم زمان با تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ و حضور انبوه گردشگران نوروزی، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در این مجموعه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی؛ حسین ابراهیمی با اشاره به اهداف برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات اظهار کرد: گردشگری در دنیای امروز یکی از عرصه‌های بسیار تأثیرگذار اقتصادی است که در صورت رونق آن، بسیاری دیگر از گروه‌های شغلی کسب انتفاع خواهند کرد.

مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی آرامگاه نادرشاه افشار ادامه داد: تقریباً تمامی گردشگران در جریان سفر خود به نقاط مختلف، تمایل دارند تا یادگاری از سفر برای ثبت در دفتر خاطرات داشته باشند، در این میان، بیتردید یکی از بهترین سوغات و رهاوردهای سفر می‌تواند صنایع‌دستی باشد.

او تصریح کرد: با این دیدگاه و پیرو تدابیر اتخاذ شده از سوی سلسله مراتب وزارتی، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات در محل باغ ـ موزه آرامگاه نادرشاه افشار در دستور کار قرار گرفت و به منظور ارائه بهتر خدمت و نیز اطمینان از سلامت و اصالت کار در این حوزه، برپایی این نمایشگاه به شرکت تعاونی صنایع‌دستی پارینه سنگی توس که از فعالان قدیمی و خوشنام عرصه صنایع‌دستی در استان خراسان رضوی و شهر مشهد به شمار می‌آید واگذار شد.

همچنین مجید سلطانی مدیرعامل شرکت تعاونی صنایع‌دستی پارینه سنگی توس نیز با تاکید بر اهمیت رونق اقتصاد گردشگری بر افزایش تقاضا برای تولیدات صنایع‌دستی و انواع سوغات استان، گفت: انگیزه اصلی این شرکت تعاونی 

از حضور در مجموعه باغ ـ موزه آرامگاه نادرشاه افشار و برپایی این نمایشگاه، بیش از آنکه انتفاع اقتصادی باشد، تلاش برای معرفی بیشتر و بهتر توانمندی‌های استان در زمینه تولید و عرضه انواع صنایع‌دستی است.

 

سلطانی تصریح کرد: در صورت حمایت مسئولان و معرفی صحیح و اصولی ارزش‌های نهفته در حوزه صنایع‌دستی، هنرمندان صنایع‌دستی در استان خراسان رضوی، تبدیل شدن به یکی از ارزآورترین فعالان اقتصادی استان را در خود می‌بینند.
باغ ـ موزه آرامگاه نادرشاه افشار و مزار کلنل محمدتقی خان پسیان در فاصله ۳۰۰ متری از حرم مطهر رضوی همه روزه میزبان انبوه گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران زمین است.

 

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات در باغ ـ موزه آرامگاه نادرشاه افشار

انتهای پیام/

کد خبر 1403010400619
 
منبع:   تعداد بازدید : 87 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051