پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار آشنایی گردشگران و مسافرین نوروزی با زندگی عشایری در برج تاریخی رادکان پنجشنبه 9 فروردین 1403 ساعت 15:24
مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران از نمایش سبک و شیوه زندگی عشایری در برج تاریخی تاریخی رادکان شهرستان چناران خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، محمد طاهریان‌مقدم امروز چهارشنبه هشتم فروردین ماه 1403 با اعلام این خبر افزود: امسال نوروز متفاوتی را در شهرستان چناران به نمایش گذاشتیم تا بتوانیم با احیای بخشی از زندگی عشایری در برج تاریخی رادکان، گردشگران و مسافرین نوروزی را با زندگی عشایری آشنا سازیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چناران اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان چناران دارای قابلیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی در حوزه گردشگری دارد و قرارگیری چناران در بین دو رشته کوه هزار مسجد و بینالود باعث شده که گردشگران و مسافران زیادی از این شهرستان دیدن کنند، هدف از به نمایش گذاشتن بخشی از آداب و رسوم عشایر شهرستان جذب گردشگر و احیا آداب و رسوم این مردمان خونگرم و پرتلاش است.

طاهریان‌مقدم افزود: گردشگران بعد از دیدن جاذبه‌های و ابنیه تاریخی و جاذبه‌های طبیعی شهرستان و خصوصا جاذبه‌های زندگی عشایری، این سبک معیشت را از نزدیک تجربه کردند و با آداب و رسوم عشایر آشنا شدند.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران اظهارکرد: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب پاییز و قابلیت محیط های عشایری، طبیعی و بومی پیش بینی می شود حضور گردشگران خارجی و داخلی در این منطقه افزایش یابد.

انتهای پیام/

آشنایی گردشگران و مسافرین نوروزی با زندگی عشایری در برج تاریخی رادکان
کد خبر 1403010801408
 
منبع:   تعداد بازدید : 85 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051