پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار ورود بیش از ۶میلیون زائر به خراسان رضوی دوشنبه 6 فروردین 1403 ساعت 17:48
جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۶میلیون و ۳۰۰هزار نفر زائر به استان و مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد امروز دوشنبه ششم فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود:  از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت پنحم فروردین ۱۴۰۳ مجموعا ۶میلیون و ۳۷۴هزار و ۳۵۶ نفر به استان  خراسان رضوی و مشهد سفر کرده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: ۲۰۶هزار و ۱۴۷ نفر از طریق فرودگاه، ۳۷۶هزار و ۲۱۵ نفر از طریق راه‌آهن، ۵۱۴هزار و ۶۷۵ نفر از طریق حمل و نقل جاده‌ای و ۵میلیون و ۲۷۷هزار و ۳۱۹ نفر از طریق حمل و نقل شخصی در این ایام به استان و مشهد الرضا (ع) سفر کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد با بیان این که در استان خراسان رضوی پیش‌بینی‌های لازم برای اقامت زائران در بخش رسمی، موقت و اضطراری انجام شده است، گفت: ضریب اشغال واحدهای اقامتی طی شبانه روز منتهی به عصر پنجم فروردین در استان ۷۰درصد، واحدهای موقت ۸۳درصد و اضطراری ۵۱درصد بوده است. همچنین میانگین ضریب اشغال از ۱۵ اسفند ماه گذشته تاکنون در استان ۳۷درصد و میانگین ضریب اشغال مشهد ۳۹درصد است که این آمار نشان می‌دهد در استان و مشهد هنوز ظرفیت برای پذیرش زائر و مسافر وجود دارد.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی به مسافرانی که قصد سفر به مشهد دارند توصیه کرد: قبل از این که به سمت مشهد بیایند محل اقامت خود را رزرو کنند، در همین راستا تلفن ۰۵۱۳۷۰۴۵ قرارگاه عملیاتی خدمات سفر شهرستان مشهد برای هدایت، راهنمایی و دریافت شکایت زائران و مسافران پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010601004
 
منبع:   تعداد بازدید : 132 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051