اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 3 خرداد 1399 ساعت 10:17

تشکیل پرونده برای ثبت 5 اثر طبیعی خواف

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع خواف از تشکیل پرونده 5 اثر طبیعی این شهرستان برای ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی محمود باعقیده امروز پنج شنبه شنبه اول خرداد 1399 با اعلام این خبر افزود: «پرونده 5 اثر طبیعی شامل درختان کهنسال خواجه وراب، غارسفیدکوه برآباد، ترشاب در نیاز آبا، آبشار کفتر دره و تنگل گولوش به منظور ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور آماده شده است.
او ادامه داد: «پرونده این 5 اثر طبیعی تهیه، تدوین و به شورای ثبت استان ارسال شده است ، البته برای تائید نهایی و ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور باید در شورای ثبت میراث فرهنگی کشور به تصویب برسد.»
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خواف گفت: از همکاری و مساعدت اداره ورزش و جوانان به خصوص هیات کوهنوردی شهرستان که کمک زیادی درجمع آوری اطلاعات و تصاویر مربوط به این آثار داشتند قدر دانی می کنیم.
گفتنی است: از شهرستان خواف105 اثر، محوطه و تپه تاریخی، طبیعی و میراث ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این شهرستان با مركزيت شهر خواف در فاصله 282 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

                      

  
 
       
منبع:   تعداد بازدید : 38 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051