اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 21 آذر 1398 ساعت 13:10

جشنواره سراسری صنایع دستی در گناباد گشایش یافت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: سومین نمایشگاه و جشنواره سراسری صنایع دستی و فرهنگ و اقوام کشور در گناباد گشایش یافت.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی  علیرضا شناسایی امروز پنج شنبه 21 آذرماه 1398 با اعلام این خبر افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه و جشنواره، توسعه فرهنگ گردشگری و رونق صنایع دستی و افزایش نقش آفرینی آنها در رونق اقتصادی استان‌های مختلف، افزایش سطح شناخت مردم و به خصوص جوانان نسبت به آیین‌های بومی و محلی و تبادل تجربیات بین هنرمندان است.
او ادامه داد: در این نمایشگاه، صنایع دستی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، همدان، زنجان، اصفهان، یزد، گیلان ، مازندران، اردبیل، کرمان، سمنان، کرمانشاه، گلستان و فارس در قالب ۸۰ غرفه تا ۲۸ آذر ماه در معرض دید عموم قرار داده شده است.
شناسایی اظهار کرد: در این جشنواره بیش از۵۰ هنرمند از استان‌های مختلف به تولید هم زمان یا ارائه تولیدات صنایع دستی خود در رشته های سفالگری، پارچه بافی، گلیم و رودوزی های سنتی، نمد، میناکاری و سنگ‌های قیمتی می‌پردازند.
او تصریح کرد: اجرای آیین‌های بومی و محلی، برپایی سیاه چادرهای سنتی و عرضه سوغات اصیل استان‌های مختلف را از دیگر بخش‌های این نمایشگاه و جشنواره برشمرد.
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی شهرستان گناباد گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا 28 آذر ماه از ساعت 10 تا 13 و 16 تا 22 از این نمایشگاه، در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور بازدید کنند.
گفتنی است: گناباد در فاصله حدود 290 کیلومتری از جنوب مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 101 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051