اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 16:9

معاون سرمایه گذاری و امورپارلمانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: ۴۰هزار میلیارد ریال تسیهلات به تاسیسات گردشگری کشور پرداخت شده است

معاون سرمایه گذاری و امور پارلمانی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت: در یک سال گذشته ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به تاسیسات گردشگری کشور پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حسین اربابی امروز 18 مهرماه  در همایش سرمایه گذاری گردشگری شرق کشور که در هتل پارس مشهد برگزارشد، با بیان این مطلب افزود: این میزان تسهیلات از محل منابع بانکی و اعتبارات صنذوق توسعه ملی به متقاضیان واگذار شده است.
او با بیان این که مدت زمان صدور موافقت اصولی از ۱۶ ماه به یک ماه در کشور کاهش پیدا کرده است، افزود: در برخی استانها از جمله خراسان رضوی این زمان تا۴۸ ساعت نیز کاهش یافته است.
وی در ادامه گفت:بر اساس مصوبه هیات وزیران واردات تجهیزات غیر ساخت داخل برای تاسیسات گردشگری اژ معافیت گمرکی برخوردار شده است و این امر در راستای حمایت از توسعه گردشگری رقم خورده است.
اربابی با بیان اینکه کشور به پنج منطقه تقسیم و برگزاری این همایش دراین  پنج منطقه کشور در دستور کار قرار گرفته است، افزود:ارائه فرصت های سرمایه گذاری علاوه بر حوزه گردشگری در همه حوزه های صنایع دستی، بومگردی و میراث فرهنگی لحاظ شده است.
رئیس شورای سیاست گذاری همایش های سرمایه گذاری گردشگری کشور افزود:هم اکنون ۲۴۰۰ پروژه تاسیسات گردشگری با متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد با ۲۰۰ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری در کشور در حال اجراست.
در پایان این همایش تمبر یادبود همایش سرمایه گذاری گردشگری منطقه شرق کشور و نیز آلبوم فرصت های سرمایه گذاری گردشگری 6 استان کشور شامل استان های خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی، سمنان، کرمان و سیستان و بلوچستان رونمایی شد.
گفتنی است: در این همایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، استانداران 6 استان شرق کشور، معاونان استانداران و مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها شرق کشور حضور داشنتد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 82 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051