اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 26 آبان 1397 ساعت 13:14

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع): ثبت‌نام مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده رضوی آغاز شد

سخنگوی جمعیت خدمت‌گزار زائران پیاده امام‌ رضا(ع) گفت: ثبت‌نام مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده امام رضا(ع) از اول محرم 97 آغاز و تا 20 محرم مصادف با هشت مهر 97 ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین رضایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدیران کاروان‌های زیارتی که در ایام دهه‌ی پایانی صفر(بعد از اربعین) قصد تشرف به صورت پیاده به مشهد مقدس را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده، به آدرسwww.zaerin8.ir نسبت به ثبت‌نام و یا تکمیل و ویرایش اطلاعات خود در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.

وی گفت: مدیرانی که در سال‌ گذشته ثبت‌نام کرده‌اند نیازی به ثبت‌نام مجدد نداشته و با مراجعه به بخش ویرایش؛ اطلاعات سال97 را کامل نمایند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران پیاده امام رضا(ع) افزود: متقاضیان علاوه بر تکمیل فرم مشخصات فردی، پزشکی و کاروان؛ تصویر مدارک مورد نیاز از جمله عکس، کارت ملی، شناسنامه و معرفی‌نامه خود را از طریق سایت بار‌گذاری نمایند؛ مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده برای دریافت معرفی‌نامه می‌توانند به فرمانداری، بخشداری، دهداری و یا دفتر سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه کند.

حسین رضایی اضافه کرد: کسانی که برای اولین سال ثبت‌نام می‌نمایند قبل از هر اقدام، بخش راهنمای ثبت‌‍نام را مطالعه کنند و توجه داشته باشند برای کاروان اولی‌ها ظرفیت150 نفری لحاظ شده است؛ و امکان پاسخ به سوالات، توسط واحد فناوری به صورت نوشتاری و تصویری پیش‌بینی شده است؛ و دو شماره تماس برای راهنمایی خواهران و برادران به صورت مجزا در سایت اعلام شده است.

 وی تاکید کرد: مدیران کاروان‌های زائران پیاده استان‌های غربی، جنوبی و مرکزی کشور مسیر حرکت خود را از جاده نیشابور به مشهد تعیین نمایند؛ و امکان استفاده کاروان‌های زیارتی از مسیر ریلی فراهم شده و کاروان‌هایی که سفر زیارتی خود را با قطار برنامه‌ریزی کرده‌اند می‌توانند با هماهنگی با جمعیت خدمتگزار، مسیر سنگ بست فریمان به مشهد را برای پیاده روی انتخاب نمایند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) با اشاره به پیگیری‌های معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی برای تسطیح کنار‌گذر‌های جاده‌های محور قوچان، فریمان، سرخس و کلات گفت: این محور‌ها تا قبل از دهه‌ی آخر صفر برای حرکت زائران پیاده آماده سازی خواهد شد.

حسین رضایی بیان کرد: برای110 هزار نفر زائر پیاده‌ی آخر ماه صفر و شهادت امام‌رضا(ع) در سایت ثبت‌نام کنند؛ اسکان رایگان خواهیم داشت؛ این در حالی است که در سال 96 در ایام دهه‌ی آخر صفر بیش از 400 هزار زائر به صورت 24 استان کشور از شش محور ورودی به مشهد وارد شدند.  منبع: ایسنا  تعداد بازدید : 1714 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051