اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 23 آذر 1398 ساعت 14:26

کتاب موزه ها و مجموعه داران خراسان رضوی منتشر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: کتاب موزه ها و مجموعه داران خراسان رضوی چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر امروز شنبه 23 آذرماه 1398 با اعلام این خبر افزود: تحقیق، پژوهش و مستندسازی این کتاب به طول انجامیده است.
او ادامه داد: این کتاب جدیدترین نشر این اداره کل در حوزه تخصصی موزه هاست که توسط محمدرضا پهلوان رئیس گروه موزه های اداره کل تالیف شده است و حشمت کفیلی، پوریا واعظ نیا، سید هاشم حسینی، سید حسن ایزانلو، حمید هاشمی پور و محمد عمرانی در دو بخش تحقیق، پژوهش و عکاسی همکاری داشته اند.
مکرمی فر اظهار کرد: استان خراسان رضوی در تاسیس موزه ها، یکی از استان های پیشرو در کشور است که هم اکنون 89 موزه در این استان فعالیت دارند و همچنین 10 مجموعه آثار تاریخی فرهنگی به مالکیت 8 نفر دارای مجوز رسمی از اداره کل موزه های وزارت خانه میراث فرهنگی فعالیت می کند.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی موزه ها را هویت تاریخی هر شهر دانست و ادامه داد: امروزه موزه ها به عنوان یک مرکز علمی و غیرانتفاعی برای پژوهشگران و دانشجویان تلقی می شوند و  آینه متجلی باورها، آئین ها و همچنین استمرار تاریخ هر منطقه هستند  که می توان به تمدن عظیم فرهنگ و تاریخ ایران پی برد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 121 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051