اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 11:33

بهره برداری از طرح محوطه سازی روستای هدف گردشگری بیدخور

همزمان با دهه مبارڪ فجر طرح محوطه سازی روستای هدف گردشگری بیدخور با حضور فرماندار، امام جمعه و روسای ادارات شهرستان جوین بهره‌برداری شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و خراسان رضوی محسن سلاطینی در این مراسم گفت: این طرح با مساحت ۸۰۰ متر مربع و هزینه دو میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال در روستای هدف گردشگری بیدخور اجرا شده است.
سلاطینی درباره برنامه های آینده برای ساخت موزه مردم شناسی در این روستای هدف گردشگری اظهار کرد: با درخواست معتمدین محلی در تنها روستای هدف گردشگری بیدخور و اهدای زمین و تصویب شورای فنی اداره کل خراسان رضوی قرار است موزه مردم شناسی شهرستان در این روستا با مشارڪت اداره ڪل میراث فرهنگی و اهالی و خیرین احداث شود.
وی یادآورشد: در محدوده این روستا چند اثر تاریخی از جمله برج قلعه، حمام قدیمی، آسیاب، غار و پناهگاه وجود دارد.
سلاطینی تصریح کرد: همچنین به دلیل وجود بقعه امامزاده سید احمد (ع) از نقاط گردشگری زیارتی نیز محسوب می شود.
او گفت: روستای هدف گردشگری بیدخور در فاصله 45 کیلومتری شهر نقاب و در دهستان براکوه شهرستان جوین واقع شده است . روستای بیدخور به دلیل استقراردر دامنه کوههای جنوبی دارای آب و هوای کوهستانی با زمستانهای سرد و تابستانهای معتدل و خوش آب و هوا است، زمین های شمالی روستا به دشت جوین منتهی می شود.

گفتنی است: شهرستان جوین در فاصله حدود 300 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد، جوين داراي 69 اثر تاريخي شناسايي شده است كه تاكنون 12 مورد آن در فهرست آثار ملي كشور ثبت شده است.


منبع:   تعداد بازدید : 100 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051