اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 26 مرداد 1398 ساعت 14:23

دهیاران دهستان بقمچ شهرستان چناران پای کار معرفی جاذبه های گردشگری

مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران از برگزاری نشست و هم اندیشی با دهیاران دهستان بقمچ شهرستان چناران با هدف معرفی جاذبه های گردشگری این دهستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان محمد طاهریان مقدم با بیان این که هم اندیشی در روستای گاه برگزار شد،افزود: نزدیکی به مشهد مقدس، قرارگیری در بین دو رشته کوه هزار مسجد و بینالود باعث شده این شهرستان پذیرای خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی باشد.
وی با بیان این که شهرستان چناران  از ظرفیت‌های بالایی در عرصه گردشگری برخوردار است، گفت: «وجود آثار تاریخی منحصر به فرد، جاذبه های بکرطبیعی،  بافت تاریخی  و پلکانی از ظرفیت‌های مهم گردشگری این شهرستان است.
 طاهری تصریح کرد: این شهرستان دارای بیش از 20 روستای گردشگری است اما با این وجود از ظرفیت های گردشگری در عرصه منابع طبیعی و ابنیه تاریخی تا کنون استفاده بهینه نشده است .
محمد طاهریان مقدم افزود: چناران  علاوه بر داشتن ظرفیت‌های طبیعی گردشگری، در عرصه فرهنگی و آداب و رسوم دارای قابلیت‌های مهمی است که باید این سنت‌ها معرفی شود. 
مدیر میراث فرهنگی چناران گفت : دهستان بقمچ از توابع بخش مرکزی دارای اقلیم سرد و کوهستانی است که وجود بافت متراکم و پلکانی روستاهای دهستان ازجمله: گاه،انتیشش و گاش زیبایی خاصی به منطقه داده است. 
مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چناران گفت : شناسایی ابنیه و محوطه هاتاریخی، احیاء رشته های صنایع دستی و توسعه صنعت بوم گردی، و معرفی جاذبه های گردشگری با کمک انجمن میراث فرهنگی می تواند نقش بسزایی در معرفی منطقه داشته باشد.  
وی همچنین ایجاد و توسعه روستاهای هدف گردشگری راهکاری مناسب برای جذب درآمد برای خانوارهای روستایی است.
گفتنی است : تعداد 8 اثر  ازجمله مسجد تاریخی ، حمام قدیمی ،بافت تاریخی روستای بقمچ،قبرستان قدیمی در دهستان بقمچ شناسایی شده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 159 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051