اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 9:59

خراسان رضوی سرآمد گردشگری استان های کشور است

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: استان خراسان رضوی به دو دلیل سرآمد گردشگری همه استان های کشور است.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگی و صنایع دستی خراسان رضوی حرمت الله  رفیعی در بازدید از غرفه های خراسان رضوی در سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و سی و سومین نمایشگاه صنایع دستی تهران با اعلام این خبر افزود: یکی از دلایل این است که بارگاه ملکوتی، امام هشتم در این استان قرار دارد و آرزوی همه فعالان گردشگری این است که در زمینه زیارت با این استان همکاری و فعالیت داشته باشند.
او ادامه داد: دلیل دیگر این که میزان و حجم گردشگر خارجی خراسان رضوی با تمام استان های دیگر کشور برابر است، به عنوان مثال اگر مجموع گردشگر خارجی ورودی به کشور 8 میلیون نفر باشد، حتما 4 میلیون نفر خارجی مربوط به خراسان رضوی است.
فرهمند با بیان این که هتل های ایجاد شده در خراسان رضوی جزو سرمایه های ملی محسوب می شوند، اظهارکرد: توقع ما این است که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی  کمک کند تا از ظرفیت این هتل ها استفاده شود و اسکان در هتل ها اولویت اول باشد.
او تصریح کرد: باید برای پرکردن ظرفیت های خالی مراکز اقامتی و  هتل ها چاره اندیشی شود.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران تاکید کرد: هم چنین بخش خصوصی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی نیز باید تلاش کنند و اولویت اول شان سفر به خراسان رضوی باشد.
رفیعی ادامه داد: به عنوان متولی بخش خصوصی به دنبال این هستیم که بسته مناسبی برای سفر به خراسان رضوی ارائه کنیم.
او تصریح کرد: امیدواریم با اختصاص قطار ویژه گردشگری زیارتی بتوانیم از ظرفیت اقامتی خالی خراسان رضوی استفاده کنیم و  علاوه بر جاذبه های زیارتی از جاذبه های گردشگری این استان نیز استفاده شود.
 
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی ویژه ای که گریبانگیر مسافران است، تلاش می کنیم گردشگری متناسب با شرایط را اجرا کنیم.

منبع:   تعداد بازدید : 88 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051