اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 24 بهمن 1398 ساعت 9:38

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران: نخستین خانه مسافر گلمکان در شهرستان چناران افتتاح شد

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران گفت: نخستین خانه مسافر شهر گلمکان با حضور فرماندار چناران و جمعی از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم  امروز چهارشنبه 23 بهمن ماه 1398 در ابن باره اظهار کرد: گلمکان شهری است از توابع بخش گلبهار شهرستان چناران که به دلیل قرارگیری در دامنه رشته کوه بینالود و کوهستانی بودن آن هرساله پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است.
او ادامه داد: نبود مراکز اقامتی در شهر باعث مشکلاتی برای اقامت گردشگران و مسافران شده بود که با تمهیدات و حمایتهای میراث فرهنگی سرمایه گذاری در این حوزه انجام شد.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران  اظهار کرد: «تاکنون جهت اقامت گردشگران در شهرستان چناران 18 موافقت نامه اولیه تاسیسات گردشگری صادر شده که 2 مجوز بوم گردی و یک خانه مسافر مربوط به شهر گلمکان است.
طاهریان مقدم گفت : خانه مسافر گلمکان، باغ ویلایی با تمام امکانات رفاهی به مساحت ۳۳۰۰ مترمربع و دارای امکاناتی  از جمله استخر بزرگ سرپوشیده آب گرم به مساحت ۱۲۰ متر مربع، استخر مجهز به جکوزی، گرمایش از کف و سیستم تصفیه مداوم آب است.
او افزود: این خانه مسافر همچنین زمین والیبال روی چمن و استخر تابستانی، انواع وسایل تفریحی، میز پینگ پنگ، فوتبال دستی و وسایل بازی کودکان است.
طاهریان مقدم اظهار کرد: این باغ ویلا دارای ۲ سوییت مجزا مبله و امکانات  کامل به مساحت های ۱۴۰ و ۴۰ متر مربع و آب، برق و گاز است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 95 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051