اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 10:5

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: خراسان رضوی بار زیادی از گردشگری کشور را برعهده گرفته است/// بار زیادی از گردشگری کشور بر دوش خراسان رضوی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: خراسان رضوی مهم‌ترین قطب گردشگری کشور است و به ویژه الان بار زیادی از گردشگری کشور را برعهده گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی دکتر علی اصغر مونسان در بازدید از پاویون خراسان رضوی، با بیان این مطلب افزود: در خراسان‌رضوی علاوه بر موضوع گردشگری، زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج حضرت رضا (ع) مطرح است و در بعد فرهنگی این موضوع برای ما اهمیت دارد.
او ادامه داد: در چند سال اخیر اتفاقاتی افتاده که می توانیم از گردشگران زیارتی به عنوان گردشگران ترکیبی یاد کنیم، اگر چه موضوع اصلی سفر آن ها زیارت حضرت رضا (ع) است اما خوشحالیم که در کنار آن توریسم درمانی نیز انجام می شود.
مونسان اظهارکرد: ارزش این گردشگران به شدت افزایش پیدا کرده و بعضی از این گردشگران به سایر نقاط کشور نیز سفر می کنند و جاذبه های دیگر شهرهای کشور را نیز بازدید می کنند بنابراین نقش خراسان رضوی در این حوزه حائر اهمیت است.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هم چنین درباره وضعیت صنایع دستی خراسان رضوی گفت: خوشحالیم که صنایع دستی خراسان رضوی نیز پیشرفت های زیادی داشته است، صنایع دستی که در این نمایشگاه دیدم خیلی ارتقاء پیدا کرده و خیلی با کیفیت شده است.
مونسان افزود: طرح تجاری سازی صنایع دستی بسیار خوب بود و نتایج طرح تجاری سازی صنایع دستی را که در کشور اجرا کردیم اکنون دیده می شود، چند غرفه صنایع دستی خراسان رضوی را هم که بازدید کردم خیلی خیلی خوشحال کننده است و می تواند به ایجاد اشتغال کمک کند.
او یادآورشد: جوانان زیادی در این بخش بدون این که از دولت انتظار ویژه ای داشته باشند فعالیت می کنند و تولید و فروش صنایع دستی را انجام می دهند.
گفتنی است: سالانه بیش از 30 میلیون زائر و گردشگر به خراسان رضوی سفر می کنند، سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و سی و سومین نمایشگاه صنایع دستی تهران از 23 تا 27 بهمن ماه از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر است.منبع:   تعداد بازدید : 140 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051