اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 9:55

با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: پویش آغاز سفر از سرزمین خورشید رونمایی شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری وصنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: همزمان با سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پویش مردمی آغاز سفر از سرزمین خورشید رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی‌فر در حاشیه مراسم رونمایی این پویش اظهارکرد: به واسطه وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع)، شهرمشهد پایتخت معنوی ایران است، این پویش راه اندازی شده تا مردم سفر به شهرهای ایران را از مشهد مقدس و با توسل به این امام آغاز کنند.
او ادامه داد: یکی از رفتارهای مردم ایران به خصوص مردم مشهد و خراسان رضوی که به یک آئین تبدیل شده، این است که لحظه تحویل سال در حرم مطهر رضوی حضور پیدا می‌کنند و سال هاست که لحظه تحویل سال جمعیتی میلیونی در حرم مطهر رضوی حضور دارند.
مکرمی فر یادآورشد: هم چنین با توجه به این که در روز اول هرسال رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی سخنرانی می‌کنند جمعیتی میلیونی برای شنیدن این سخنرانی حضور می یابند که نیز فرصتی ویژه برای بهره‌مندی مردم از این بیانات است.
مکرمی‌فر گفت: با توجه به این شرایط پویش آغاز سفر از سرزمین خورشید راه اندازی شد که از هم وطنان تقاضا داریم به پویش #آغازسفرازسرزمینخورشید پیوسته و از این پویش حمایت کنند.
گفتنی است: سالانه بیش از 30 میلیون زائر و گردشگر به خراسان رضوی سفر می کنند، سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و سی و سومین نمایشگاه صنایع دستی تهران از 23 تا 27 بهمن ماه از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر است.

منبع:   تعداد بازدید : 102 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051