اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 20:30

با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شد بهره برداری از فاز ۲ و آغاز فاز ۳ ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی

با حضور ورزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، استاندارخراسان رضوی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد فاز ۲ ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی بهره برداری و فاز۳ ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی امروز ۱۸ مهرماه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت:طرح ساماندهی جلو خان آرامگاه فردوسی با مشارکت شهرداری مشهد در عرصه هفت هکتاری طی سال گذشته آغاز شد که تا کنون پنج هکتار آن در قالب دو مرحله و با هزینه ای معادل 160 میلیارد ریال به پایان رسیده است. 
ابوالفضل مکرمی فر افزود: امروز مرحله سوم اجرای عملیات ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی در عرصه 2 هکتار باقی مانده با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شد و پیش بینی می شود تا پایان اجرای این مرحله در مجموع احداث جلوخان 200 میلیارد ریال هزینه در بر داشته باشد.
بهره برداری ازطرح نوسازی تاسیسات آرامگاه فردوسی
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: هم چنین طرح نوسازی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی آرامگاه فردوسی مشهد نیز به بهره برداری رسید که این تاسیسات در عرصه ای 5.5 هکتاری با اعتباری معادل 137 میلیارد ریال نصب و اجرا شده است.
هم چنین محمد رضا کلائی شهردار مشهد در زمان آغاز عملیات فاز 3 ساماندهی جلوخان گفت: زمان پیش بینی شده برای این فاز 130 روز است.
گفتنی است: قبل از افتتاح این طرح ها وزیرمیراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی به همراه استانداران خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بر مزار حکیم ابوالقاسم فردوسی حاضر شده و به مقام شامخ این شاعر حماسه سرای فارسی زبان ادای احترام کردند.


منبع:   تعداد بازدید : 134 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051