اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 17:20

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی در همایش فرصت های سرمایه گذاری گردشگری شرق کشور اعلام کرد: ارائه 130 فرصت سرمایه گذاری با حجم 1600 میلیارد تومان در خراسان رضوی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: 130 فرصت سرمایه گذاری با حجم 1600 میلیارد تومان در استان شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر در همایش سرمایه گذاری گردشگری شرق کشور که در هتل پارس مشهد برگزار شد، با بیان این که آلبوم سرمایه گذاری برای 120 منطقه از استان خراسان رضوی ارائه شده است، افزود: در این فرصت سرمایه گذاری سهم سرمایه گذاری دولت نیز به میزان ۳۵ میلیارد تومان در حوزه  تامین زیرساخت پیش بینی شده است.
او یادآورشد: در20 شهرستان استان زیر ساخت های سرمایه گذاری گردشگری فراهم است و تنها در 8 شهرستان به نسبت نیازمند تامین برخی زیرساخت هاست.
مکرمی فر با اشاره به اینکه این پروژه ها ۱۹ هزار و ۴۸۰ نفر اشتغال ایجاد می کنند، ادامه داد: حساسیت ریسک تک تک این پروژه ها  بررسی و تعریف شده و تضمین سود در کلیه این شمار به سرمایه گذاران ارائه می شود.
او گفت: سرمایه گذاری در این فرصت ها موجب اشتغال پایدار در روستاها، جلوگیری از مهاجرت به شهرها و تحقق مهاجرت معکوس،و فرصت سرمایه گذاری با کمترین میزان معادل ۵۰ میلیون تومان را برای افراد فراهم می کند.
اوبا بیان این که صدور موافقت اصولی برای سرمایه گذاران در طرح هایی که سند زمین اشکالی نداشته باشد، در مدت کوتاه ۴۸ ساعت صادر می شود، گفت: در حال حاضر ۲۶۸ پروژه تاسیسات گردشگری با سرمایه گذاری 7 هزار و 700 میلیارد تومان سرمایه گذاری و با پیشرفت میانگین ۵۰ درصد در استان در حال ساخت است که با فراهم کردن فرصت اشتغال برای ۱۱ هزار و ۷۹۸ نفر تا سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد.
همایش سرمایه گذاری گردشگری منطقه شرق کشور با حضور میهمانان داخلی و خارجی و برگزاری پنل تخصصی و با افتتاح سالن مذاکرات ویژه سرمایه گذاران در مشهد برگزار شد.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 155 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051