اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 19:17

آمادگی مجلس برای اصلاح و تصویب قوانین حوزه گردشگری

نماینده مجلس شورای اسلامی برای اصلاح و تصویب قوانین حوزه گردشگری اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی سید حمایت میرزاده درهمایش سرمایه گذاری گردشگری شرق کشورکه با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی، استاندار خراسان رضوی به همراه استانداران شرق کشورو مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرق کشوردر هتل پارس مشهد برگزار شد، به نقش مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس نقش نظارتی دارد و باید بداند در نقش مطالبه گری از کی بپرسد و کجا مستقیم پاسخ گو باشد، از همین رو برای مطالبات گردشگری کشور و مردم وزارت خانه باید پاسخ گو باشد.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: افرادی که در فراکسیون گردشگری حضور دارند، در حوزه گردشگری بسیار فعال و هدفمند امور خود را پیش می گیرند، ولی تغییر این فراکسیون به کمیسیون، بسیار بهتر است چرا که اگر ما بخواهیم جایگزینی برای نفت داشته باشیم، چه جایگزینی بهتر از گردشگری است؟ و برای بررسی هرچه بهتر این مورد، نیاز است که کمیسیون تشکیل شود.
 
او با اشاره به تعطیلی پنجشنبه ها تصریح کرد: این تعطیلی ضمن کمک به حفظ نهاد خانواده ها به بحث گردشگری هم کمک می کند.
 
میرزاده با اشاره به موازی کاری ها و برواکسی اداری که به بخش خصوصی لطمه می زند، خاطرنشان کرد: با هر کسی که مواجه می شوید در شرح وظایف او طرح مشکل کنید، مجلس وظیفه اش قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اموری چون لغو قانون، اصلاح قانون و وضع قانون جدید کمیسیون می تواند کمک حال باشد. همچنین قانونی که وضع شده و اجرا نمی شود و یا غلط و ناقص اجرا می شود را به ما گزارش دهید تا بررسی کنیم.
در پایان این همایش تمبر یادبود همایش سرمایه گذاری گردشگری منطقه شرق کشور و نیز آلبوم فرصت های سرمایه گذاری گردشگری 6 استان کشور شامل استان های خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی، سمنان، کرمان و سیستان و بلوچستان رونمایی شد.
گفتنی است: در این همایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، استانداران 6 استان شرق کشور، معاونان استانداران و مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها شرق کشور حضور داشنتد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 112 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051