اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار جمعه 21 دی 1397 ساعت 21:48

صدور مجوز سومین واحد بوم گردی شهرستان کلات

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کلات از صدور مجوز سومین واحد بوم گردی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی شعبانعلی فرهمند  با اعلام این خبر افزود: با عنایت به ظرفیت های شهرستان کلات در حوزه های میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری  و حضور گسترده گردشگران در سطح شهرستان  و لزوم ارایه خدمات مناسب به  انان  و از سویی استفاده درست از داشته های وضع موجود  تا زمینه سازی و حضور سرمایه گذار ان بخش خصوصی جهت اجرای طرحهای بزرگ  استفاده از ظرفیتهای موجود بهترین راهکار توسعه  گزدشگری منطقه است .
وی افزود:  در همین راستا و با توجه به کمبود فضاهای اقامتی و پذیرایی این شهرستان راه انداری واحدهای بوم گردی را در دستور کار خود قرار داده است که مجوز فعالیت سومین واحد ها نیز با نام قره تیکان در روستایی به همین نام  صادر شد.
وی گفت: مطابق برنامه ریزهای صورت گرفته دو واحد دیگر نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
شهرستان کلات درای 116 اثر تاریخی است که 34 اثر در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده  و مهمترین آثار تاریخی کلات شامل  عمارت خورشید ، مسجد کبود ، بند نادری ،کتیبه نادری و برج ارغونشاه است.
هم چنین دارای سه منطقه نمونه گردشگری ، چهار روستای هدف گردشگری و دارای ۴ رشته  صنایع دستی شامل گلیم بافی ، جاجیم بافی ، ابریشم بافی و نوار بافی در فهرست میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

منبع:   تعداد بازدید : 1193 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051