اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:20

عملیات ساختمانی ایجاد پایگاه اطلاع رسانی چناران آغاز شده است

میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت:عملیات ساختمانی ایجاد پایگاه اطلاع رسانی چناران آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم امروز ۱۴ ابان با اعلام این خبر افزود: شهرستان چناران در مسیر جاده آسیایی محور گردشگری  قوچان به مشهد واقع شده است و قرارگیری این شهرستان در محدوده دامنه رشته کوههای هزار مسجد و بینالود باعث شده  هرساله  بیش از یک و نیم میلیون مسافر و گردشگر از این مسیر عبور نمایند که وجود پایگاه اطلاع رسانی می تواند نقش بسزایی در معرفی جاذبه های فرهنگی،تاریخی در توسعه گردشگری داشته باشد .
وی افزود: طبق توافقاتی که با شورای اسلامی و شهرداری چناران صورت گرفته است زمینی  در حاشیه شمالی پارک زائر شهرستان در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفت تا میراث فرهنگی نسبت به احداث آنها اقدام نماید . طاهریان افزود : عملیات ساختمانی ایجاد پایگاه اطلاع رسانی با اعتبار 160 میلیون تومان از مهرماه  شروع شده و در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
شهرستان چناران دارای بیش از 120 اثرتاریخی شناسایی شده  است که 21 اثر  آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است از مهمترین این آثار برج تاریخی رادکان ، ارامگاه عدالرحمن گهوارگر ، پل چشمه ، ابشارهای طبیعی اخلمد و چشمه سبز گلمکان است.

منبع:   تعداد بازدید : 3681 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051