اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:19

نیشابورآماده پذیرایی از هزاران زائر رضوی می باشد

شهرستان نیشابور به عنوان میقات الرضا «ع»در دهه آخرصفر آمادگی اسکان بیش از 200 هزار زائر رضوی را داراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی رییس هیات امنای مجمع عالی خادمین سلسله الذهب نیشابورامروز ۱۴ آبان با بیان این مطلب اظهارکرد: از نجف تا كربلا و از نيشابور تا مشهد پايگاه ولايت هستندوبراساس پیش بینی ها  تا چندسال آينده بيش از یک ميليون  زائر پیاده رضوی را خواهیم داشت.
 ابوالفضل مشكيان افزود: نیشابور میقات الرضای اصلی است که درآن حديث سلسله الذهب  توسط امام رضا «ع» بیان می شود واین سرآغاز حکومت شیعی در ایران است كه اين حركت مکمل  10 تير سالروز ورود امام رضا (ع) به نیشابور است.
وی خاطرنشان کرد:بايد جامعه  ومسئولان ومتولیان امر تبلیغ وهدایت به محتوای پیاده روی های  زائران توجه كنند تا ماهیتی عاشورایی واربعینی ودارای مضامین عالی فرهنگ رضوی براساس حدیث سلسله الذهب   شود چراکه با این نگاه بسیاری از معضلات رفع مي شود و مردم در مسير گردشگري مذهبي قرار  مي گيرند و ما با  ساماندهي و ارايه زير ساختهاي لازم  فضاي آرام بخش  را ايجادمی كنيم كه در طول سال استفاده شود که در نتیجه خلاقيتهاي اجتماعي و وابستگي افراد به جامعه و خانوده بيشتر مي شود.
مشکیان یادآورشد: برآورد پیش بینی ها نشان می دهد که  امسال جمع زائرین  حدود صد هزار نفر زائر پیاده رضوی  باشد كه از نيشابور به مشهد مي روند وظرفيت ما براي اسكان 160 مكان شناسايي شده اند و 70مكان آماده پذيرايي است كه دراین واحد ها به زائرین سرویس داده می شود..
وی عنوان کرد:  در مسیر ورودی وخروجی نیشابور به مشهد حدود 80 ايستگاه صلواتي  از سوی مردم  آماده ارایه خدمات پذیرایی وفرهنگی  از زائرین پیاده رضوی هستند.
این مقام مسئول اذعان کرد: مردم ولایت مدار ومهمان دوست  نیشابورمی توانند با شرکت در طرح «ما میهمان داریم » هدایا ونذورات خویش را به شماره حساب«  6037992299101511   »نزد بانک ملی ویا شماره حساب « 10294104 » صندوق قرض الحسنه انصار القائم  به نام مجمع عالی خادمین سلسله الذهب نیشابورواریز نمایند.
مشکیان تاکیدکرد: كاروانهاي پياده رضوی  به شكلي سنتي و امروزي سالها ست در نيشابور انجام شده و در دوران دفاع مقدس هم رزمندگان ما قبل از عزیمت به جبهه های حق علیه باطل  به طواف امام رضا (ع) مي رفتند وهمچنین  علما و فقهانیز  به شكل سنتي  این آمدوشدها را در برنامه خود  داشته اند.
رییس هیات امنای مجمع عالی خادمین سلسله الذهب نیشابور تصریح کرد: كاروانهاي پياده رضوی باعث خودسازي فردي وایجادفضاهاي اجتماعي و همگرايي شده وباعث کاهش آسيب هاي اجتماعي، واگرايي، خشونت، دوري خانواده ها از یکدیگرو ...  شده که يكي از بهترين كارها راهپيمايي عمومي است كه در مسيرهاي كوتاه و بلند انجام مي شودو در اديان مختلف اين راهپيمايي ها وجوددارد.

منبع:   تعداد بازدید : 3476 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051